Aktualizacja map w Peugeot 508

Producent samochodów, grupa PSA produkująca auta marki Peugeot daje możliwość użytkownikom samodzielnej aktualizacji map systemu nawigacji znajdującego się w waszych samochodach.

Niezależnie czy masz auto z początków produkcji, a w nim radio RT6 z pilotem w konsoli środkowej, czy poliftową wersję samochodu, z panelem dotykowym, wystarczy, że pobierzesz odpowiednią wersję mapy, odpowiednio przygotujesz pendrajwa i możesz działać.

Co i Jak?

Wchodzimy na stronę www.peugeot.pl i po wpisaniu nr VIN swojego auta będziemy mogli pobrać odpowiednie oprogramowanie.

Jeśli nie mamy takiej możliwości, lub strona (jak w moim przypadku) pokazuje błąd, możemy skorzystać z alternatywnej możliwości:

here.navigation.com

Podczas pobierania, możemy zabrać się za przygotowanie pamięci przenośnej, na którą nagramy wymagane pliki. W tym celu wkładamy pamięć do gniazda USB komputera i formatujemy ją z systemem plików FAT32. Tylko tak przygotowane urządzenie będzie mogło być dobrze przeczytane przez “nasze auto”.

Po pobraniu mapy, wystarczy wypakować wszystkie pliki na ścieżkę główną pendrajwa.

Po zakończeniu kopiowania, mając przy sobie kod aktualizacji nawigacji, który powinniśmy mieć zapisany np. w instrukcji obsługi, możemy udać się do auta.

Aktualizacja

Będąc w samochodzie uruchamiamy silnik i podłączamy pendrajw w gniazdo znajdujące się w podłokietniku. Po chwili, na ekranie nawigacji zobaczymy zapytanie dotyczące aktualizacji. Tam też będziemy mieli możliwość wyboru regionu, który chcemy załadować do naszego auta.

W przypadku radia SMEG system pozwala nam wybrać państwo, którego mapę chcemy pobrać, natomiast w przypadku radia RT6 musimy wybrać region (jak poniżej):

ITALY – Włochy, Malta, Sardynia, Sycylia
FRANCE – Francja, Korsyka
SPAIN/PORTUGAL – Hiszpania, Portugalia
BENELUX – Luksemburg, Belgia, Holandia
UNITED_KINGDOM – Wielka Brytania, Irlandia
SCANDINAVIA – Islandia, Norwegia, Finlandia, Dania, Szwecja
GERMANY – Niemcy
MIDDLE_EUROPE – Szwajcaria, Austria
RUSSIA_(R) – Rosja
SOUTHERN_EASTERN_EUROPE – Czarnogóra, Chorwacja, Grecja, Bułgaria, Rumunia, Bośnia Herzegowina, Macedonia, Albania, Serbia
NORTH_EAST_EASTERN_EUROPE_(R) – Rosja, Mołdawia, Estonia, Łotwa, Litwa, Ukraina, Białoruś
NORTH_WEST_EASTERN_EUROPE, czyli: Polska, Węgry, Słowacja, Czechy, Słowenia

Jak widzimy, nasz znajduje się w regionie NWEE razem z Węgrami, Słowacją, Czechami i Słowenią.

Po wyborze odpowiedniego regionu, możemy zostać poproszeni o wpisanie kodu aktywacyjnego, o którym pisałem wyżej. Jeśli takowego nie posiadamy przy sobie, możemy go sobie wygenerować korzystając z odpowiedniej aplikacji:

Pobierz

Po wpisaniu kodu system jeszcze raz zapyta o region aby po potwierdzeniu rozpocząć aktualizację.

Ważne!!!

Ze względu na rozmiary map, czas aktualizacji dochodzi do 30 minut, zatem wskazane jest nie wyłączanie auta w tym czasie, jak również wyłączenie opcji START/STOP.

Najlepiej taką aktualizację przeprowadzić podczas jazdy autem poza miastem. Niestety pewną niedogodnością będzie brak możliwości słuchania radia 🙁

PS. Wszystkie opisane tu czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne błędy czy uszkodzenia przy korzystaniu z powyższego opisu lub aplikacji

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *