Electrolux PerfectCare

Największa zmora posiadacza suszarki do ubrań to awaria tejże w okresie jesienno-zimowym. Znowu konieczność rozstawiania zwykłej suszarki “gdzieś w domu” i przyzwyczajenia się do wszechobecnej wilgoci.

Awaria suszarki Elektrolux PerfectCare model EW8H458BP pojawiła się 6 października 2022 roku objawiając się przeciąganiem programów suszenia, po czym okazywało się, że ubrania są nadal wilgotne.

Szybkie poszukiwanie rozwiązania w internetach, m.in. elektroda.pl czy grupy na FB nie dało oczekiwanego rozwiązania nawet pomimo rozkręcenia obudowy urządzenia i usunięcia z niego “ton” zalegającego kurzu.

Jak sprawdzić kody błędów suszarki?

Włączamy standardowy program suszenia i podczas pracy urządzenia wciskamy równocześnie przyciski: Suszenie na czas (Time Manager) oraz przycisk Start.

Ważne, aby wcisnąć przyciski jednocześnie i trzymać kilka sekund. Po tym czasie na wyświetlaczu pojawi się kod błędu, np. EH3 – co oznacza zbyt niskie napięcie. Powodem może być elektronika lub np. kondensator startowy kompresora.

Więcej opisów błędów Elektrolux znajdziecie np. tu: https://washerhouse.com/pl/kody-oshibok-electrolux/

Menu serwisowe Elektrolux.

Aby włączyć tryb serwisowy należy wyłączyć urządzenie, przestawić pokrętło na program “Bawełna” by po włączeniu urządzenia wcisnąć jednocześnie i przytrzymać przyciski: Suszenie na czas (Time Manager) oraz przycisk Start.

Po chwili urządzenie rozpocznie testowanie przycisków natomiast przekręcając pokrętło włączamy testowanie poszczególnych modułów urządzenia. W przypadku mojego modelu, ustawienie pokrętła na pozycję “Odświeżanie” pokazywało aktualną temperaturę urządzenia, która podczas pracy powinna powoli wzrastać do ok 56C

Po kilku dniach walki, szybki telefon do serwisu producenta i możliwość skorzystania z oferty “Stały koszt naprawy” okazała się zbawienna.

Suszarka po wizycie serwisanta i wymianie modułu sterującego i kondensatora odpowiadającego za start kompresora, działa jak nowa.

w/w opis dotyczy mojego przypadku, zatem może nie być związany z innymi awariami. Jednocześnie zaznaczam, że korzystając z informacji zawartych w tym wpisie robisz to na własne ryzyko – nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne problemy czy uszkodzenia Twojego sprzętu.

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *