Fenomen iPhona

Od jakiegoś czasu, chcąc zmienić telefon, zastanawiałem się czy nie wybrać iPhona. Czytałem sporo opinii o tych telefonach, rozmawiałem ze znajomymi i… doszedłem do wniosku, że może bym i “przygarnął kropka” gdyby nie dwie podstawowe rzeczy, które mi się nie podobają.

Po pierwsze program, iTunes. Dałbym antynobla czy jakąkolwiek nagrodę “anty” twórcy tego przedziwnego tworu. Jak można spartolić tak prostą wydawałoby się czynność jak wgrywanie zdjęć, muzyki czy czegokolwiek do i z telefonu?

Drugą rzeczą, której jakoś nie potrafię zrozumieć, to cena tych “wynalazków”. Jak podają różne portale branżowe koszt produkcji iPhona 6s 64GB to ok 234 dolary. Koszt sprzedaży to 749 dolarów amerykańskich. Rozumiem, że projekt, produkcja, dystrybucja i marketing swoje kosztuje, ale konkurencja robi dokładnie to samo, a może nawet i więcej patrząc na ilość reklam a ich produkty potrafią kosztować znacznie mniej

Tym oto sposobem korzystam ze wspaniałego telefonu, jakim jest Samsung Note 3 i jestem więcej niż zadowolony, gdyż za 1/3 ceny “zagryzionego jabłka” mam duży telefon z dobrym aparatem i wszystkim tym, czego, na co dzień potrzebuję.

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *