Trzeszczący głośnik Bose

Od pewnego czasu zaczął hałasować mi oryginalny głośnik firmy Bose w moim samochodzie Mazda 6 GJ. Planowałem wymianę na innego producenta, ale z opinii wyczytanych w internetach podobno nie jest to takie proste a w dodatku płytki montaż + 9 cali wielkość dokładają swoje.

W poszukiwaniu rozwiązania problemu trafiłem na taki filmik w serwisie YT

Po obejrzeniu i dalszym zgłębieniu tematu napraw głośników zakupiłem bezbarwny klej Pattex Butapren. Wybrałem ten dlatego, gdyż jest on odporny na warunki atmosferyczne, co w aucie bardzo się przydaje 😉

Rozebrałem boczek drzwi, odkręciłem 4 krzyżakowe śruby, odpiąłem kostkę i przystąpiłem do działania.

Naprawa

Najpierw płaskim śrubokrętem, starając się jak najdokładniej, usunąłem i wyczyściłem miejsce styku kosza i zawieszenia tak aby klej trzymał się metalu a nie rdzy.

Następnie odtłuściłem wyczyszczone elementy alkoholem izopropylowym przy pomocy patyczków do uszu.

Po odczekaniu chwili aż alkohol wyparuje, przystąpiłem do nakładania cienkiej warstwy kleju za pomocą wykałaczki. Membranę delikatnie obciążyłem aby w przez ok 10 minut nie miała styczności z koszem.

Po tym czasie zdjąłem obciążnik i mocno przycisnąłem ją do kosza głośnika a dodatkowo, dookoła użyłem spinaczy do bielizny aby całość usztywnić i utrzymać w jednej pozycji.

Tak przygotowane “klejenie” schło 24h.

Po tym czasie głośnik zamontowałem w aucie i … wszystko gra w jak najlepszym porządku.

Polecam każdemu, kto ma problem z “pierdzącym” głośnikiem/głośnikami nie tylko firmy Bose

Disclaimer

Powyższa instrukcja sprawdziła się w moim przypadku, co niestety nie musi oznaczać, że również u Was zadziała. Pamiętajcie jednak, że wszystkie naprawy, posiłkując się informacjami zamieszonymi na mojej stronie, robicie na własną odpowiedzialność.

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *