Kamera na motocyklu – przegląd

Od czasu kiedy pojawiły się na rynku małe kamery sportowe, można zaobserwować również motocyklistów poruszających się z przymocowanym rejestratorem. W dzisiejszych czasach i przy dużej miniaturyzacji urządzeń nie rzucają się tak w oczy a wyraźnie poprawiają nasze bezpieczeństwo, gdyż w razie “w” zawsze mamy jakiś dowód. Pozwalają one uwiecznić również nasze podróże czy wyczyny w sportach ekstremalnych.

Wielu producentów szybko zareagowało na potrzeby rynku i wprowadziło do swoich ofert tzw. “action cam” i choć podobnie jak w samochodach każde terenowe auto to Jeep tak w kamerach sportowych “każda” kamera to GoPro. Choć ten producent przez wiele lat uważany był za swego rodzaju pioniera kamerek to trzeba wiedzieć, że również inni producenci mają je w swojej ofercie.

W prezentacji postaramy się przybliżyć kamery:
– GoPro Hero 3+ Black
– GoPro Hero 4 Black
– Sony Action Cam
– Polaroid CUBE
– Xiaomi Yi
– SJCAM SJ5000
– SJCAM M10

Dają one niezły przegląd rynku, bowiem różnią się nie tylko budową i wyposażeniem, ale również ceną, która mieści się w zakresie od niespełna 500 do ponad 1500 zł. Jednak ich cechą wspólną jest szeroki kąt widzenia obiektywu i możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD. Poniżej prezentujemy tabelę porównującą ich podstawowe parametry.

GoPro Hero 3+ Black, GoPro Hero 4 Black, Sony Action Cam, Polaroid CUBE, Xiaomi Yi, SJCAM SJ5000, SJCAM M10

GoPro Hero 3+ Black

https://www.youtube.com/watch?v=b6dCz1SkWAc

 

GoPro Hero 4 Black

 

Action Cam HDR-AS200VB

 

Polaroid CUBE

 

Xiaomi Yi

 

SJCAM SJ5000

https://www.youtube.com/watch?v=bKwOQ2YAYMQ

 

SJCAM M10

Bądź pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *