Thermomix noże nie obracają się

Korzystam z Thermomixa od naprawdę długiego czasu. Przez ponad 18 lat nic się z nim nie działo. Nie wymagał napraw czy wymiany jakichkolwiek części.

Ostatnio zauważyliśmy, że bardzo ciężko kręcą się noże. Na początku podejrzewaliśmy zabrudzenie aktualnie przygotowywaną potrawą. Podczas mycia okazało się jednak, że również czysty nóż ciężko jest przekręcić.

Szukałem rozwiązań w internetach, jednak niestety nic, poza zakupem nowych noży, nie znalazłem.

Z pomocą przyszedł mój tata, który poradził po prostu go nasmarować. Nóż jest sprasowany, co czyni go teoretycznie nierozbieralnym.

Mając pod ręką smar do zamków, odwróciłem nóż i przez 2 dni sukcesywnie psikałem smarem do środka. Od czasu do czasu obracałem nim tak, aby rozruszać znajdujące się w środku łożysko.

Thermomix smar do noża

Po tym czasie, nóż już od dobrych kliku miesięcy kręci się jak nowy a i ze względu na jego konstrukcję, nie ma obawy o dostanie się “smaru” do potrawy.

| czystym sumieniem polecam tę metodę, dzięki której przywrócicie nóż waszego Thermomixa do pełnej sprawności a dodatkowo zaoszczędzicie od ok 150 zł (za zamiennik) do ponad 300 zł za część oryginalną.

Dajcie znać, czy udało wam się go uratować 🙂

2 komentarze

 1. Waldek
  7 lipca 2024
  Reply

  Silnik się kręci, a nóż nie co wtedy ?

  • Pawel M.
   7 lipca 2024
   Reply

   Czy ręcznie nóż się kręci, czy stoi?
   Jeśli stoi i może pomoże mój sposób a jeśli ręcznie też się kręci w kubku, to proponuję zadzwonić do Iviter Serwis z Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *